شرکت آب معدنی سقا کوهستان

شرکت آب معدنی سقا کوهستان در سال ۱۳۸۶ تأسیس و اقدامات اجرایی خود را با شناسایی چشمه‌های غنی و سرشار از املاح مفید آب معدنی در منطقه قزلق واقع در محل رشته کوه‌های هزار مسجد در ناحیه‌ای بکر و به دور از هر گونه منبع آلوده کننده آغاز کرد. احداث کارخانه در یکی از ارتفاعات رشته کوه‌های هزار مسجد مشرف و مجاور چشمه‌ها در زیر بنایی به وسعت ۷۶۳۷ متر مربع در زمینی ۸۰ هکتاری طی سالیان ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ شروع و به بهره‌برداری رسید.

این شرکت برای اولین بار در ایران اقدام به خریداری و نصب ماشین آلات تولید بطری ۲۰ لیتری از جنس پلی‌کربنات با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا از کمپانی ASB ژاپن نموده است. مواد پلی‌کربنات تولید این شرکت از کمپانی BAYER آلمان با گرید غذایی و تایید و وزارت محترم بهداشت و استاندارد جهت تولید بطری ۲۰ لیتری خریداری شد به منظور حفظ سلامت آب معدنی پس از تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان واحد بازرگانی، اقدام به خرید و نصب یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی بطری ۲۰ لیتری کشور از کمپانی BARDI  ایتالیا گردید.

شرکت آب‌معدنی سقا کوهستان با توجه به نیاز بازار و جلب رضایتمندی مشتریان اقدام به خرید، نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی بطری‌های ۱/۵ و ۰/۵ لیتری با ظرفیت ۷۰۰۰ و ۹۰۰۰ عدد در ساعت گردید و در سال ۹۲ به بهره‌برداری رساند.

مجوزها و استانداردهای ملی

کلیه مجوزهای بهداشتی و استاندارد ملی در عالی‌ترین سطح ممکن پس از ارزیابی کارشناسان عالی رتبه کشور از وزارت صنایع و معادن، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی استان برای فعالیت‌های بهداشتی کارخانه طی این مقطع دریافت و اقدام برای کسب گواهینامه‌های استانداردهای بین‌الملل از معروف‌ترین موسسات گواهی‌دهنده اروپایی در دستور کار قرار گرفت.

تاریخچه کاری سقا

۱۳۸۶ تاسیس کارخانه آب معدنی سقا

شرکت آب معدنی سقا کوهستان در سال ۱۳۸۶ تأسیس و اقدامات اجرایی خود را با شناسایی چشمه‌های غنی و سرشار از املاح مفید آب‌معدنی در منطقه قزلق واقع در محل رشته کوه‌های هزار مسجد در ناحیه‌ای بکر و به دور از هر گونه منبع آلوده کننده آغاز کرد.

۱۳۸۹ آغاز بهره‌برداری کارخانه

احداث کارخانه در یکی از ارتفاعات رشته کوه‌های هزار مسجد مشرف و مجاور چشمه‌ها در زیربنایی به وسعت ۷۶۳۷ متر مربع در زمینی ۸۰ هکتاری طی سالیان ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ شروع و به بهره‌برداری رسید.

۱۳۸۶ خرید جدیدترین ماشین‌آلات تولید بطری

این شرکت برای اولین بار در ایران اقدام به خریداری و نصب ماشین‌آلات تولید بطری ۲۰ لیتری از جنس پلی‌کربنات با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا از کمپانی ASB ژاپن نموده است.

خرید جدیدترین ماشین‌آلات بسته‌بندی بطری

شرکت سقا به منظور حفظ سلامت آب معدنی پس از تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان واحد بازرگانی، اقدام به خرید و نصب یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی بطری‌های ۲۰ لیتری پلی‌کربنات کشور از کمپانی BARDI ایتالیا کرد.

بهره‌برداری از عالی‌ترین ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی بطری

شرکت آب معدنی سقا کوهستان با توجه به نیاز بازار و جلب رضایتمندی مشتریان اقدام به خرید، نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی بطری‌های ۵/۱ و ۵/۰ لیتری با ظرفیت ۷۰۰۰ و ۹۰۰۰ عدد در ساعت گردید و در سال ۹۲ به بهره‌برداری رساند.

اخذ عالی‌ترین مجوزهای بهداشتی و استاندارد ملی

کلیه مجوز‌های بهداشتی و استاندارد ملی در عالی‌ترین سطح ممکن پس از ارزیابی کارشناسان عالی رتبه کشور از وزارت صنایع و معادن، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی استان برای فعالیت‌های بهداشتی کارخانه طی این مقطع دریافت واقدام برای کسب گواهینامه‌های استانداردهای بین‌الملل ISO۲۲۰۰ HACC P ISO ۹۰۰۱ از معروف‌ترین موسسات گواهی‌دهنده اروپایی در دستور کار قرار گرفت.